Zážitková hra

Přijďte si prožít situace, kdy se musíte spolehnout na jiné smysly, než je sluch.

Připravili jsme pro Vás zážitkovou hru, díky které se naučíte základy znakového jazyka, přestanete se bát komunikace
s neslyšícími a zjistíte, jak například neslyšící vstávají ráno z postele bez našeho běžného budíku, jak nakupují, či jak se chodí bavit na diskotéky.

Co Vás čeká?

Připravte se, že od nás dostanete zvukotěsná sluchátka a nebudete moci mluvit. Připravili jsme pro Vás několik úkolů, se kterými se budete muset vypořádat v roli neslyšícího. Situace a úkoly jsme vybrali na základě průzkumu, ze kterého vyšlo, že právě tyto aktivity Vás v životě neslyšících zajímají nejvíce.

Navodíme Vám atmosféru rušné ulice, obchodu či diskotéky, kde zároveň budete v týmu či jednotlivě plnit několik úkolů. Během zážitkové hry si také osvojíte základy znakového jazyka a zjistíte, jak neslyšícího pozdravit, představit se, zeptat se, jak se má či mu v případě potřeby pomoci. (Plus se můžete těšit na pár perliček, které se vám budou hodit, až se novým zážitkem budete chlubit kamarádům v hospodě.

Cílem je, abychom si jako slyšící uvědomili, jaký je to pocit, když člověk neslyší hudbu, ruchy, hlasy a vše, co se kolem něj děje a zároveň si zkusili reagovat a soustředit se na lidi, kteří jsou poblíž a pokusili se s nimi komunikovat.


Pro koho je zážitková hra určená?

1. TEAMBUILDING

Představte hravou formou temabuildingu svým zaměstnancům, jaký je to pocit být neslyšící.
Chtěli byste, aby vaši zaměstnanci prožili teambuilding s naučně zábavným programem a soutěžemi, ze kterých odejdou s opravdovým zážitkem, a kde si vyzkouší spoléhat se na všechny smysly kromě sluchu a zažijí tak fascinující vizuální svět neslyšících?
V rámci teambuildingu, kde jsme pro váš tým připravili 3 verze, ze kterých si lze vybrat:

  • Základní verze
  • Rozšířená verze
  • Rozšířená verze se silent disco party

2. PROGRAM PRO KAVÁRNY

Představte hravou formou svým zákazníkům, jaké je to být neslyšící.

Chtěli byste zvýšit návštěvnost vaší kavárny? Pobavit vaše zákazníky naučně zábavným programem a soutěží, ze které odejdou se zážitkem? Představit jim fascinující vizuální svět neslyšících?
Připravili jsme až dvouhodinový program pro vaše zákazníky v kavárně se sociálně prospěšným přesahem.
Pro akci vytvoříme událost, o kterou se budeme starat, budeme ji i vaši kavárnu sdílet na našich sociálních sítích, které mají
již vybudovanou základnu věrných fanoušků.

Co bude čekat samotné návštěvníky?
Na akci rozdělíme návštěvníky do několika týmů, které spolu budou soutěžit. Návštěvníci si vyzkouší, jaký je to pocit být neslyšící, dostanou od nás sluchátka a některé aktivity budeme plnit v naprostém tichu. Součástí programu je soutěžní kvíz, při kterém se návštěvníci naučí komunikovat prstovou abecedou a svými gesty a dozvědí se spoustu zajímavostí ze světa neslyšících. Návštěvníky také naučíme základy znakového jazyka v našem minikurzu, který pojímáme vtipnou formou
a vkládáme do něj prvky z kavárny a restaurace tak, aby se jim hodily i v běžném životě.

Rádi za vámi přijedeme, přizpůsobíme se jakémukoli prostoru i publiku.


3. PROGRAM PRO ŠKOLY

Rádi byste, aby vaši žáci základních či středních škol měli ze školy jiný, neobvyklý zážitek, ze kterého by si odnesli nejen nové vědomosti, ale také si zasoutěžili a pobavili se? Představíme jim fascinující vizuální svět neslyšících, díky kterému se naučí, jak lze vnímat svět jinak, jinými smysly. Připravili jsme až dvouhodinový program pro vaše studenty se sociálně prospěšným přesahem.


4. OSLAVA JINAK S NáZNAKem

Pořádáte akci, na které chcete, aby se vaši hosté pobavili? Chtěli byste jim připravit kreativní a zážitkový program, o který se nebudete muset starat? Ozvěte se nám, vymyslíme vám program přímo na míru vaší události, ať je to narozeninová party, výroční událost, firemní akce, či jakákoli jiná akce, kde vašim hostům představíme zcela jiný svět a naučíme je vnímat svět jinak.


5. PRO JEDNOTLIVCE

Chtěli byste zažít zážitkovou hru s vaší partou kamarádů či rodinou? Zážitkovou hru pro vás připravíme již od 8 lidí.


6. NáZNAK s Neviditelnou výstavou

Jak lze vnímat svět jinak jsme posunuli na další úroveň a spojili se s Neviditelnou výstavou.

Nyní si můžete vyzkoušet, jaké to je vnímat svět primárně pomocí zraku s NáZNAKem a pak také bez něj a využívat tedy hlavně svůj sluch s Neviditelnou výstavou.

Teambuildingová prohlídka tmavé části + prohlídka světlé části výstavy s různými aktivitami + program NáZNAKu ve standardní otevírací době Neviditelné výstavy.


Moc Vám děkuji, že jste mě nechali nahlédnout do světa neslyšících. Bylo to poučné i zajímavé zároveň. Také se musím sklonit nad tím, jakou formou jste tento svět představili, je to milé, zábavné, srozumitelné a nápadité, což málokdo dokáže.
Lucka (účastnice zážitkové hry)
Vaše zážitková hra je super! Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a užili si při tom spoustu zábavy. Díky za přiblížení pro nás nového světa neslyšících.
Klára, Karolína, Honza (účastníci zážitkové hry)